Moja miłość do pieczywa, wpisana zapewne w DNA rodziny Kucharskich, jest o dziewięć lat dojrzalsza, bo tyle dokładnie minęło od wydania mojej pierwszej książki. 
Przez ten czas bardzo wiele się zmieniło, nie tylko w podejściu do pieczywa, ale także w naszej świadomości, w technikach pieczenia, możliwościach czy dostępności produktów. 
Jesteśmy świadkami rozkwitu małych piekarniczych biznesów i miejsc serwujących pyszne śniadania na świetnej jakości pieczywie. 
 Coraz więcej w nas fascynacji wysokiej jakości produktami, a pragnienie powrotu do korzeni sprawia, że chcemy mieć umiejętność samodzielnego przygotowywania niemal wszystkiego we własnym domowym zaciszu. 
Moim życzeniem jest, abyśmy również w domu potrafili piec w inny sposób, nieco odmienny od tego, który przedstawiłem w mojej poprzedniej publikacji.
Inspiracją do napisania nowej książki jest również mój program „Domowa Piekarnia Kucharskiego”, od kilku lat goszczący na antenie stacji Canal+ Kuchnia. W programie mam nie tylko przyjemność pokazywać, jak wyrabia się przepyszne wypieki, ale także odwiedzać ciekawe piekarnie i poznawać prawdziwych pasjonatów pieczywa.
Wszystkie te spotkania są dla mnie impulsem dla dalszego rozwoju i ważnym źródłem inspiracji.
Bohaterów kilku odcinków mojego programu postanowiłem zaprosić na łamy niniejszej książki.
Szukajcie ich autorskich przepisów!
Spotkania, rozmowy i inspiracje sprowadzają się do jednej prostej rzeczy - miłości do pieczywa.
Mam tu na myśli nie tylko jedzenie dobrej jakości chleba, przeróżnych bułek czy drożdżówek, ale przede wszystkim wypiekanie pieczywa.
Kocham cały proces powstawania pieczywa i od lat dopracowuję go w domowym zaciszu.
Teraz zaś z wielką radością chcę podzielić się z Wami tą wiedzą oraz moimi piekarniczymi sekretami.
Zapraszam do odkrywania mojej nowej książki.
Back to Top